Tiškevičių šeimos istorijos įkvėpta menininkė Agnė Ragelytė Panemunės pilies galerijoje pristato savo meninį projektą – instaliatyvią fotografijos parodą „ANAPILIO LINK“
Sofija Tiškevičienė, gyvenusi XIX a. II pusėje, pergyvenusi artimiausiųjų žmonių mirtis, turėjo polinkį užsiimti burtais savo dvare įrengtame veidrodžių kambaryje. Meninis projektas „Anapilio link“ – tai video ir foto būdu išreikštas kūrinys, atkuriantis ir meniškai interpretuojantis šios istorinės asmenybės minėtojo polinkio fragmentus. Atkurdama ir sukurdama istorinius kostiumus, fotografuodama juos atitinkamose lokacijose, papildydama juos istoriškai atkurtu rekvizitu, autorė siekė perteikti ne vien tik istorinę faktografiją apie asmenį ir laikmetį, bet ir atskleisti Sofijos Tiškevičienės dvasinę charakteristiką, disponuojančią savita estetika ir joje slypėjusias vidines prieštaras.
Turint omenyje, kad Tiškevičienė gyveno tipiniame XIX a. dvare, Kreingoje, o jos sūnus, grafas Aleksandras Tiškevičius III, buvo vedęs Mariją Puslovskytę, paskutiniojo Panemunės pilies savininko, Gelgaudų giminės turto paveldėtojo, Stanislovo Puslovskio dukrą, šis meninis projektas neatsitiktinai eksponuojamas Panemunės pilyje.
Projekto autorė Agnė Ragelytė – VDA scenografijos magistrantūros studentė. 2021 m. kino scenografijos bakalaurė. Nuo studijų pradžios dirbo kaip kino dailininkė ir išbandė save įvairiuose projektuose – reklamos, muzikinių vaizdo klipų kūrybos, tiek lietuviškuose, tiek užsienio komerciniuose ir nekomerciniuose filmuose bei serialuose.