Apie mus

Panemunės pilis yra Vilniaus dailės akademijos padalinys, veikiantis kaip muziejus-galerija ir menininkų rezidencija.

Muziejus

Panemunės pilis yra geriausiai išlikusi renesansinė rezidencinė pilis Lietuvoje, atskleidžianti turtingus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos ir kultūros sluoksnius. Muziejuje galima aplankyti Žemaitijos kunigaikštystės valdytojo, Žemaičių seniūno, reprezentacinį apartamentą, joje išvysti klasicistinę sienų tapybą (erdvės naudojamos ir kaip šiuolaikinio meno galerija); pirmame aukšte veikia pilies virtuvės, vaistinėlės ir archeologinių radinių ekspozicija; bokšto pirmame aukšte lankytojams atviras buvęs kalėjimas, o paskutiniame atsiveria stulbinanti panorama į Panemunių regioninį parką.

Galerija

Panemunės pilies galerija yra viena iš Vilniaus dailės akademijos galerijų, todėl čia nuolat vyksta parodos, simpoziumai, paskaitos, seminarai, meistriškumo kursai, susitikimai, liudijantys šiuolaikinį, aktualų, reflektyvų mąstymą. VDA Panemunės pilies galerijos ekspozicijos yra integruotos į pilies muziejines erdves, todėl lankant istorines erdves kartu galima mėgautis ir šiuolaikinio meno parodomis.

Menininkų rezidencija

Vilniaus dailės akademijos Panemunės pilies menininkų rezidencija – tai viena iš akademijos  erdvių (kitos – Nidoje ir Mizaruose), kuriose kuria ir ilsisi studentai bei dėstytojai. Ir ne tik. Čia gali apsistoti visi kūrybiški ir geranoriški žmonės.

Panemunės pilies menininkų rezidencija įkurta buvusiame Panemunės dvaro sodybos palivarke – ūkiniame ir administraciniame dvaro kieme, kurio funkcija XX a. kito – veikė vienuolynas, Mašinų ir traktorių stotis ar pagrindinė mokykla.

Šiandien kompleksą valdanti Vilniaus dailės akademija čia įkūrė menininkų rezidenciją.

Ateityje praktikų rezidencija įsikurs ir pačioje pilyje.

Parkas

Panemunės parko kompozicinis centras – iš želdinių tankmės išnyranti istorinė pilis, stovinti ant kalvos ir atsispindinti tvenkiniuose. Vietos estetiką išryškina pilį juosianti penkių plastiškų tvenkinių sistema, sukurta keliais pylimais patvenkus upelį.